Neden olmasın! Sevgili, kimilerine göre arkadaşın çekici olanıdır. Yani her şeyden önce arkadaş olmayı şart koşarlar bir ilişki için. Ancak zordur, çokça emek ve fedakarlık ister.

Aslında “arkadaştan sevgili olur mu?”, sorusuna kesin bir cevap vermek zor. Herkesin aşk tanımı, ilişki anlayışı, sevgiliye bakışı farklı. Haliyle bu sorunun cevabı da kişiden kişiye göre değişir. Yine de artısıyla, eksisiyle beraber bir yanıt bulmaya çalışalım:

Meselâ; happn’da çok tatlı bir Crush’ın var ama işler beklediğin gibi gitmedi ve daha çok arkadaşlık yönünde ilerleyen, birbirinize date’lerinizi anlattığınız bir ilişkiye; yani arkadaşlığa dönüştü.

Peki bu kadar iyi anlaşırken neden aşık olamıyorsunuz, sorusunun cevabı ise bizde değil, sizde! Birbirinizi çekici bulmamış olabilirsiniz. Ondan daha iyisini bulabileceğini düşünüyor olabilirsin. Aslında o anda bir sevgiliden çok, arkadaşa ihtiyacın olabilir gibi pek çok neden ötürü “bff” olmasanız da iyi bir arkadaşlık tutturmuş olabilirsiniz.

Ancak Crush’larınla işler istediğin gibi gitmiyordur, aşk sanki gün geçtikçe senden uzaklaşıyordur. Bir türlü aradığın ilişkiyi bulamıyorsundur ve sonunda neden olmasın ki dediğin gün gelmiştir. Aklında kocaman bir soru işareti belirmiştir:

Çok iyi arkadaşız ve neden sevgili de olmayalım ki?

“İyi arkadaşız ama sonuçta o her şeyden önce benim Crush’ımdı” diyebilirsin. Etrafının da yönlendirmesiyle; “yoksa aşk burnumun ucundaydı ve ben daha yeni mi farkına vardım” diyebilirsin. Fiziksel olarak artık sana daha çekici görünüyor olabilir. Arkadaşlığınız ilerledikçe onun gibi bir sevgilin olmasını istemeye başlamış olabilirsin.

Anlayacağın en başta “neden sevgilim olsun ki?” diye söylenirken, şimdi: “neden sevgilim olmasın ki?” diye düşünmeye başlayabilirsin.

Ve çok haklısın!

Ancak öncelikle duygularından emin olmanı tavsiye ederiz. Çünkü herhangi biriyle sevgili olduğunda ve ardından ayrıldığında kaybedeceğin başka bir şey yokken, arkadaşınla sevgili olduğunda sadece sevgilini değil, arkadaşını da kaybedersin.

Duygularından eminsen açılmamak için neyi bekliyorsun ki?

+ Onu belki de herkesten iyi tanıyorsun. Neye, nasıl tepki vereceğini, nelerden hoşlandığını en iyi sen biliyorsun.
+ Sen onu ne kadar iyi tanıyorsan, o da seni tanıyor. Nelere kırılabileceğini, nelere üzüleceğini biliyor. Haliyle kuracağınız iletişim çok daha sağlıklı olacak.
+ Güven duygusunu yeniden inşaa etmenize gerek kalmayacak. İlişkinin temellerinden biri olan güven, sizin için hiç sorun olmayacak.
+ İlişkiniz sadece karşılıklı bir çekim ya da cinsellikten ibaret olmayacak. Çok daha sağlam duygular üzerine oturacak. Cinsel çekim, dış görünüş zamanla deforme olsa da siz her şeyden önce hayata beraber bakmayı sevdiğiniz için çok daha güçlü ve uzun soluklu bir ilişki olacaktır.

Neden arkadaşlığınız aşka dönüşsün ki?

– Ne kadar iyi anlaşırsanız anlaşın, ilişkinin dinamikleri farklıdır. Haliyle muhteşem Crush’ın, en yakın arkadaşın, hayallerinin sevgilisi ile işler istediğin gibi gitmeyebilir ve ayrılık çanları çalabilir. Böyle bir durumda da sadece sevgilinden değil, arkadaşından da olursun.
– Birbirinizin duygularını ve düşüncelerini anlamakta sorun yaşamıyor olabilirsiniz. Peki ya seks? Tensel çekim? Birbirinizi keşfetmek, üstünüzdeki o çekingenliği atmak sandığınızdan daha zor olabilir.

Arkadaştan sevgili olur mu? Neden olmasın! Duygularından eminsen, bir kenarda bff adı altında beklettiğin ve friend zone’a attığın Crush’ınla işleri ilerletmenin vakti gelmedi mi? 😉

Previous PostDating Profili Nasıl Oluşturulmalı: Ne Koymalı, Ne Koymamalı?
Next PostBirini Kırmadan Nasıl Reddedebilir ve Bu Süreçte Kendini Nasıl Koruyabilirsin?

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap