Bekledin, bekledin ve sonunda Crush’ınla bir ilişkiye yelken açtın. Peki bu muhteşem sevgili aynı zamanda senin ruh ikizin de olabilir mi?

Crush GIF by MC Kevinho - Find & Share on GIPHY

Ruh ikizi kavramının belli bir tanımı olmadığını söyleyebiliriz. Söz konusu hisler olunca herkesin yaşadığı, herkesin hissettiği farklı oluyor. Haliyle ruh ikizi de oldukça göreceli bir tanıma sahip. Üstelik her sevgilinin, eşin ruh ikizi olması şart da değil. Yani ruh ikizin illa ki sevgilin olacak diye bir şey yok; belki en yakın arkadaşın, dostun olur. Ama sevgilin bir de ruh ikizin olsa muhteşem olmaz mıydı? Olurdu… Peki öyle mi?

Crush’ının ruh ikizin oluş olmadığını anlayabilmen için sana birkaç ipucu veriyoruz. Bakalım hayatının insanı, ruh ikizin olup özel olmayı taçlandıracak mı?

1- Aslında hiçbir ipucuna gerek yok, görür görmez anlayacaksın.

Sana tüyolar vermemize gerek bile yok. Çünkü onu görür görmez içinde bağıran bir ses duyacaksın. Ve bu sesi duymamazlığa gelemeyeceksin. Evet, o! Sonunda hep eksikliğini hissettiğiniz o şey, onunla karşılaşınca bir anda tamamlanmış olacak. Neyin eksik olduğunu tanımlayamazken, bu eksiklik bir bakmışsınız yok olacak.

2- Seni daha önce bir yerde gördüm sanki?

Crazy Ex-Girlfriend What GIF - Find & Share on GIPHY

happn ile ruh ikizine ulaşman aslında çok daha kolay. Genelde ruh ikizleri hayatlarının bir döneminde mutlaka tanışmış ya da tanışmasa bile aynı noktalarda birbirlerini tanımadan bulunmuş oluyorlar. Belki de aynı sokakta oturuyordunuz. Ya da arkadaşlarınla sık sık bir araya geldiğin cafede belki o da başka birileriyle buluşuyordu. Bu yüzden de birbirinizi bulduğunuzda yüzleriniz birbirinize zaten çok tanıdık gelecek.

3- Zamanlama, bu işin sırrı

Jena Rose GIF - Find & Share on GIPHY

Doğru kişi, doğru yer peki ya zaman? Daha önce aynı mekanlarda olmanız ya da tanışmış olmanız önemli değil. Önemli olan doğru zamanda karşılaşabilmek. Sonunda sen artık ona hazırsındır, içinde eski ilişkilerine dair herhangi bir kırıntı kalmamıştır, o artık ciddi bir ilişki için yeterince olgunlaşmıştır ve işte mükemmel zaman!

4- Sessizliklerin tadını çıkarırsınız.

Interracial Regina Hall GIF - Find & Share on GIPHY

Bazı ilişkilerde çiftler sessiz kalmak istemezler, hatta birbirleriyle görüşmek isteseler de içlerindeki “ne konuşacağız ki o kadar saat, acaba bizim çocukları da mı çağırsak zaman geçer” diye konuşan sese engel olamazlar. Ama karşındaki senin ruh ikizinse bunu dert etmezsin. Sahilde sakin sakin yürümek, evde saatlerce beraber vakit geçirip konuşmamak bile huzur verir. Çünkü sizin için seslerin, harflerin bir önemi yoktur.

5- Onun bir şey söylemesine gerek yok, sen nasıl olsa hissedersin.

In Love Audrey Tatou GIF by MIRAMAX - Find & Share on GIPHY

İnsanların duygularını okumak zordur, ama konu ruh ikizinse onun ne hissettiğini, ne gibi sıkıntıları olduğunu ya da heyecanını, mutluluğunu anlamak zor olmaz.

6- İlişkiyle ilgili zorlu konuşmalardan kaçmazsınız.

Cicim ayları bittikten sonra, ilişki ilerledikçe daha da derinleşir. Ve bu derinlikle herkes baş edemez. Çiftlerin düştükleri en büyük yanılgı; ilişkileriyle ilgili konuşmamak. Bir sorun olduğunda bunu görmezden gelmek ve hatta sorunun farkında bile olmamak. Oysa ruh ikiziyseniz, zaten kopamayacağınızdan o kadar emin olursunuz ki ilişkiyle ilgili de konuşmak zorlayıcı gelmez.

7- Yalnızlığına saygı duyar.

Mükemmel bir ilişki yaşıyor olabilirsin, her şeyi onunla yapmak ayrı bir keyifli geliyor olabilir ama zaman zaman yalnız kalmak ya da kendi arkadaşlarınla onsuz vakit geçirmek isteyebilirsin. İşte bu istek her ilişkide anlayışla karşılanmaz. Oysa birbirinizin ruh ikiziyseniz bu durum normal ve doğal bir ihtiyaç olarak ortaya çıkar ve birbirinizden izin almak ya da o üzülür diye kendi özel planlarından vazgeçmek söz konusu olmaz.

8- Zıtlıklara rağmen bir olmak

Ruh ikizi olmak, güzel bir ilişki yaşamak; aynı karakterlere, aynı bakış açısına ya da aynı zevklere sahip olacağınız anlamına gelmiyor. Ama herhangi bir çaba sarf etmeden bütün bunlara saygı duymak birbirini olduğu gibi kabul etmek ruh ikizi olmanın bir başka belirtisi…

9- Önce ben değil, o!

Onu mutlu etmek için bir şeyler yapmak, gerekirse fedakarlıklarda bulunmak zor gelmez.

10- Ona sarılmak…

Good Night Kiss Love GIF - Find & Share on GIPHY

Her şeyden önemlisi ona sarılmak bütün derdini, üzüntünü alıyor, seni tarif edilmez bir şekilde rahatlatıyorsa sarılmaya devam et…

Crush’ın ruh ikizinse onu sakın bırakma.

Previous PostUzmanlara Göre “Aromantik” Olmanın Anlamı
Next PostBurçlara Göre Hediye Alma Rehberi

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap