Yeni tanışılan biriyle dışarıda vakit geçirmek eğlenceli olsa da, özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız dışarıda görüşmelerin bilinçaltınızdaki karşılığı bazen ekstra yorgunluk olabiliyor. Dışarıda buluşmaya en iyi alternatif ise tabii ki kendinizi en huzurlu hissettiğiniz alan olan eviniz. Ancak o kadar da iyi tanımadığınız yeni flörtünüzü eve davet etmek her ne kadar konforlu gibi görünse de işler yolunda gitmeyebilir. Siz de ilişkinizi eve taşımanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız, yazımızda crush’ınızı eve davet ettiğinizde mutlaka dikkat etmeniz gereken şeyleri bulabilirsiniz.

Abartıdan kaçının

Eğer crush’ınızı evinize akşam yemeğine davet ettiyseniz, yapabileceğiniz en büyük hata kesinlikle daha önce hiç yapmadığınız deneysel yemeklere girişmek. Abartılı ve zor bir yemek yerine, uzmanlık alanınızdan ilerleyin, çıkacak sonuç salçalı makarna bile olsa. İlk ev randevusunda kaçınmanız gereken bir diğer hareketse son anda evinizin dekorasyonunu değiştirmek. Kişiliğinizi karşınızdaki kişiye en iyi yansıtabileceğiniz şeyin yaşam alanınız olduğunu unutmayın. Sonuçta kimsenin büyük pişmanlıklar yaşamasını istemeyiz.

Temizlik önemli

Son anda evinizin dekorasyonunu değiştirmek gibi abartılı hareketlerden kaçının demiştik, ama yeni tanıştığınız birisine pasaklı tarafınızı göstermenize de hiç gerek yok. Buluşma öncesi iyi bir ev temizliği yapmak güzel bir fikir. Temizlik sırasında etrafta eski sevgilinizden kalma bir şeyler varsa onları da bir kutuya kaldırmak size kalmış.

Zamanı iyi yönetin

Crush’ınız eve gelmeden en az 4 saat önce evde olmaya çalışın. Temizliği ve yemeği son ana bırakmak hem bir felaketle sonuçlanabilir, hem de stresinize stres ekleyebilir. Son anda boş yere gerilim yaşamamak için ne giyeceğinize önceki günden karar vermek son gün stresini üstünüzden alabilecek en iyi hareket.

Müzik listesi oluşturun

Yemek yerken arka planda hem sinirlerinizi yatıştıracak hem de sessizliğin yaratabileceği garip anları önlemek için sakin bir müzik listesi oluşturabilirsiniz. Müzik zevkinize güvenmiyorsanız da dert etmeyin, online müzik dinleme platformlarında bu amaca yönelik onlarca hazır liste var.

Ev arkadaşınızı bilgilendirin

Eğer yalnız yaşamıyorsanız crush’ınızı davet ettiğiniz evin sadece kendinize ait olmadığını unutmayın. Tarihi netleştirdikten hemen sonra ev arkadaşınızı bilgilendirin, aksi takdirde tatsız sürprizlerle karşılaşmanız olası. Kimsenin beklenmedik bir “double date”e ihtiyacı yok.

Zor anlar için konu başlıkları belirleyin

Bu madde uzaktan bakınca çok abartılı görünüyor olabilir, ama başınıza gelebilecek en kötü şey kesinlikle “basiret bağlanması” diye de bildiğimiz anlamsız sessizlikler. Evinizdeki ilk randevunuzda okumayı sevdiğiniz yazarların kitaplarını görünür bir hâle getirmek ya da bir CD ya da DVD arşiviniz varsa ortaya çıkarmak, ortak zevkleriniz konusunda iyi sohbetlere yol açabilecek küçük dekorasyon hileleri.

Previous PostAşık Olmaya İhtiyaç Duymanın Altında Yatan Sebepler Nelerdir?
Next Postİlk Buluşmada Romantizm Rüzgarları Estirecek En İyi İstanbul Restoranları

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap