Yeni insanlarla tanışmak için siz hangi yolları izliyorsunuz bilmiyoruz ama, birçoğumuz artık tanışma uygulamalarına başvuruyoruz. Sebebiyse çok basit. Zamanımızın ve kafamızın her zamankinden daha dolu olduğu modern hayatta, yeni insanlarla tanışmak için harcayacak yeterli enerjiyi kendimizde bulamıyoruz. Bu yazının konusu onlarca tanışma uygulaması arasında kendisini bambaşka bir yerde konumlandırabilmiş bir tanesi: happn.

Daha önce kendiniz kullanmadıysanız bile çevrenizden sıradan bir tanışma uygulamasının nasıl bir mantıkla çalıştığını görmüşsünüzdür. Belirlediğiniz mesafedeki insanları rastgele karşınıza çıkaran tanışma uygulamalarının logoları ve isimleri dışında birbirlerinden pek farkları yok. happn’ın en önemli özelliği ise, karşınıza çıkardığı insanlarla gün içinde yolunuzun kesişmiş olması. Gerçekten de heyecan verici bir fikir!

happn neden diğerlerinden daha iyi?

Gün içinde karşılaştığınız kişilerle sonunda tanışabilirsiniz!

Uygulamanın çıkış noktasının da otobüste, metroda, markette ya da herhangi bir mekanda bakışmayla başlayıp biten kısa aşk hikayelerine bir şans daha vermek olduğu düşünüyoruz. Hepimizin başından yukarıda bahsettiğimiz kısa hoşlanma olayları geçmiştir. happn ile sonunda hayalinizde aşk yaşadığınız “o kişilerle” gerçekten tanışma olasılığınız var. Sonunda!

İlk adımı atmak daha kolay

Uygulama karşınıza çıkardığı kişilerle gün içinde nerede karşılaştığınızı da belirttiği için, en baştan konuşacak bir ortak konunuz oluyor. O gün o mekandaki atmosferden bahsederek bile konuşmaya başlayabilirsiniz. Olasılıkların sınırsızlığını belirtmemize gerek yok.

Uzak mesafe ilişkisi ihtimali neredeyse sıfır

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar uzak mesafelerin ilişkileri nasıl etkilediğini iyi bilirler. happn’da sadece aynı ortamlarda bulunduğunuz kişilerle karşılaştığınız için, yaşadığınız yerden çok uzaklarda yaşayan birisiyle tanışma ihtimaliniz oldukça düşük. Aynı kişiyle birkaç gün üst üste aynı noktalarda karşılaştığınızda, zaten bu ihtimali sıfırlamış oluyorsunuz.

Yüzlerce alakasız kişiyi sağa/sola kaydırmanıza gerek yok

Diğer tanışma uygulamaları, karşınıza yakın çevrenizdeki hemen hemen herkesi çıkarıyor. Bu durum ilk birkaç dakika eğlenceli görünse de, bir süre sonra otomatik olarak aynı kaydırma hareketini yapmak gerekiyor. happn ile sadece yakın zamanda aynı ortamda bulunduğunuz kişilerle tanışma olasılığınız olduğu için, yüzlerce alakasız olasılık arasında boğulmanıza gerek yok. Nicelik değil nitelik diyenlerdenseniz, happn tam size göre. Parmaklar artık yorulmasın!

Crush’ını bulmanın en eğlenceli yolu: CrushTime

happn ayrıca Crush’ını bulabilmen için eğlenceli başka bir yol daha sunuyor. Senden hoşlanan insanları tahmin etmen üzerine kurulu CrushTime, happn‘ın sana bildirim göndermesi ile başlıyor. Her oyunda o gün seninle aynı yerlerde bulunan dört happn kullanıcısının profilini ekranında aynı anda görüyorsun ve seni beğeneni tahmin etmeye çalışıyorsun. Doğru tahmin edersen işte sana bir Crush! Doğru tahmin edemediysen üzülme 🙂 O kullanıcının profilini beğenerek başka bir Crush’ın kapısını araladın demektir.

Sonuç olarak, gün içinde gördüğünüz kişilerden kolayca etkilenenlerdenseniz, happn tam size göre. Umarız aynı ortamlarda bulunduğunuz kişilerle happn sayesinde sonunda tanışabilirsiniz 🙂

Previous PostFlört Hayatınızı Renklendirmek İçin Sadece happn Yeter!
Next Posthappn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap