Hepimizin bildiği gibi, ayrılık oldukça sancılı bir süreç. Uzun bir süre hayatımızın neredeyse merkezine koyduğumuz sevgililerimizi bir anda tamamen hayatımızdan çıkarmak, düşünüldüğünde oldukça absürt. Neyse ki her geçen gün eski sevgiliyle arkadaş kalmayı başarabilen kişi sayısı artıyor. Sonuçları her ne kadar yüzde yüz başarılı olmasa da, değer verilen bir kişiyi aniden kaybetmekten iyidir. Eğer sen de sevgilinle ilişkini bitirmek fakat görüşmeye devam etmek istiyorsan, bu yazıda eski sevgiliyle nasıl arkadaş kalabileceğini anlatmaya çalışacağız. Baştan söyleyelim; bu tarz bir ilişkiyi herkes yürütemeyebilir, ama denemekte fayda var.

1- Kendinle Vakit Geçirmeyi Öğren

Yürümeyen bir ilişkiyi bitiremememizin en büyük sebeplerinden biri alışkanlık. Kendi kendimize yetmeyeceğimiz düşüncesi, artık eskisi kadar iyi vakit geçirmediğimiz sevgililerimizden ayrılmaya cesaret edemememize yol açabiliyor. Özellikle uzun bir ilişkiyi bitirmek üzereysen, her adımını sevgilinle planladığın için kendinle vakit geçirmek gerçekte olduğundan daha zor geliyor olabilir. Eski sevgilinle sağlıklı bir arkadaşlığa devam etmek istiyorsan, önce kendinle biraz vakit geçirmeyi dene ki, eski sevgilinle “arkadaşça” bir buluşmada aklın karışmasın. Kendinle daha kaliteli vakit geçirmek için nefes egzersizleri ve farkındalık meditasyonları yapabilirsin; işe yarayacağından emin olabilirsin. Eski sevgilinden bağımsız yeni hobiler ve alışkanlıklar edinmek de bir başka iyi fikir.

2- Eski Sevgilinin Fikrini Sor

Eski sevgiline olan hislerin bitmiş olabilir, ama onun bu konuda nasıl hissettiğini açık açık konuşmadan arkadaşlık aşamasına geçmek, sizi eskisinden daha sağlıksız bir konuma sürükleyebilir. Eğer eski sevgilin böyle bir şeye hazır değilse ona biraz zaman tanı. En sonunda gerçekten arkadaş olarak devam edebilecek durumdaysanız, her şey yoluna girecektir.

3- İlk Adımı Sen At

Eski sevgilinle vakit geçirmeyi özlüyorsan ilk adımı karşı taraftan bekleme. Aradan yeterli süre geçtikten sonra bir mesajla arkadaşlığınızı yeniden başlatabilirsin. “Rüyamda seni gördüm” gibi klişe bir mesajdan bahsetmiyoruz. Basit bir “N’aber” mesajı, hem daha arkadaşça bir tonda, hem de üstüne düşünülmemiş göründüğü için gidilecek en mantıklı yol. Eğer işler biraz karmaşık bittiyse, ayrıldığınız dönemdeki ve şu anki hislerini anlatan uzun bir e-posta yazmak da hiç fena bir fikir değil. Yani eski sevgiline tekrar nasıl ulaşacağın, tamamen ilişkinizin dinamiklerine bağlı.

4- Hislerinin Bittiğinden Emin Ol

Eski sevgilinle gerçekten arkadaş mı olmak istiyorsun, yoksa her şeyin eskisi gibi devam edeceği hayaline mi kapılıyorsun, iyice düşün. “Biz artık sadece arkadaşız” cümlesinden sonra eskisinden de daha kötü duruma gelmiş çiftler görmüşsündür; onlardan olmak istemiyorsan, gerçekten ne istediğine karar ver. Eski sevgiline karşı hislerinin bitip bitmediğini anlamanın en iyi yolu yeni bir flörte şans vermek. Eğer yeni flörtünle vakit geçirirken aklında onu sürekli eski sevgilinle kıyaslıyorsan, arkadaşlığınızı canlandırmak için bir süre daha bekleneni tavsiye ediyoruz. Yeni birileriyle tanışmanın bir başka avantajlı yanı da, eski sevgiline karşı kalan hislerini azaltmaktaki en iyi yöntem olması.

Eski sevgilinin “eski” olarak kalması için yeni crush’ını aramaya Happn’da başlayabilirsin. Gerçek hayatta karşılaştığın kişilerle tanışmanın en kolay yolu Happn, yeni birileriyle tanışmanın en “gerçekçi” yolu. Happn’ı indirmek için tıkla.

Previous PostHangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?
Next Post2020 Yazında Sevgilinle Yapabileceğin En Güvenilir Tatil Aktiviteleri

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap