Flört etmenin bir sanat olduğunu savunan pek çok insan var. Sen ne düşünüyorsun? Sonuçta flört etmek hoşlanılan kişiyi etkilemenin anahtarlarından biriyse, nasıl flört ettiğin ve bu konuda ne kadar yetenekli olduğun büyük önem taşıyor.

happn‘da tanıştığın o insanı keşfetmeye çalışmak elbette eğlence ve gizem dolu bir macera gibi oldukça heyecanlı. Ancak bu heyecana kapılıp, karşındaki insanda gördüğün bazı davranışlara, işaretlere gözünü kapamamakta fayda var. Zira görmek istemediğin ya da aklamaya çalıştığın o tavırlar daha sonra çok can sıkıcı sorunlar yaratabilir.

Kimse kusursuz değil ve hoşgörü her insanda bulunması gereken bir özellik. Ancak insanlarda -özellikle o kişiyle flört ediyorsan- hoş görmeni hiç de tavsiye etmediğimiz bazı davranış biçimleri var.

1. Kadın/erkek dediğin şöyle olmalı, böyle yapmalı cinsiyetçiliği…

Cinsiyet rollerine kendini kaptırmış bir insan aslında sana ve hemcinslerine gerçek bir saygı duymuyordur. Eşitliğe değil, bir tarafın üstünlüğüne inanıyordur. “Kadın/erkek dediğin” ile başlayan cümleler kuran kişinin seni belirli kalıplarda görmek istediğine emin olabilirsin.

2. Dünya onun etrafında dönüyormuşçasına; hep o, hep ona, hep ona göre…

Yaşadığımız ilişkilerde hepimiz özel hissetmek isteriz ama bir de beni her an, nefes almadan özel hissettir, şımart, önemli olan benim nasıl hissettiğim kafasında insanlar var. Her istediği olsun, her şey ve herkes ona hizmet etsin isteyen bu prenses ve prensleri yaşadıkları sendromla baş başa bırakıp kaç.

3. Kıroyum ama para bende modu açık mı?

Sürekli parasından, sahip olduğu mal varlıklarından bahseden insanların görgüsüz ve sığ oldukları konusunda hemfikir miyiz? Değilsek, acilen olalım. 🙂

4. Hatasını anlamıyor, özür de dilemiyor: Çünkü hep o haklı…

Özeleştiri ve empati yeteneği olan insanlar kendilerini geliştirmeye açıktır. Hatalarından ders çıkarırlar. Oysa hatalarının sorumluluğunu bile başkasına yükleyen, kendini sorgulamayı aklının ucundan bile geçirmeyen insanlar bunun tam tersi durumda. Böyle biriyle sağlıklı bir ilişki kurmanın yolu yok.

5. Aileye bağlı olmakla, bağımlı olmayı karıştırıyorsa…

Aileye bağlı olmakla, aileci olmak arasında dağlar kadar fark var. İlki insanın sevgi dolu, güzel bir ailede büyüdüğüne işaret, ikincisiyse kontrolcü, kuralcı bir ailede büyüdüğüne ve birey olmayı başaramadığına… Ailesinden sürekli ilgi, sevgi bekleyen, onlardan bağımsız bir hayat kurmayı, karar almayı beceremeyen insanların bağımlı olduğuna emin olabilirsin.

6. Her şeyin en doğrusunu en güzelini o biliyor

Yunan filozof Sokrates bile; “Bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir,” diyor ama bazılarına sorsalar her şeyin cevabı onlarda; herkes ve her şey hakkında bir fikirleri var. Bu sanrıda olan insanların ufuklarının genişliğinin tartışmaya açılabilecek kadar bile hacmi yok. 😊 Flört enerjini başka adaya sakla.

7. Küfürlü, aşağılayıcı konuşmalar, saygısız tavırlar, sürekli eleştiriler

Bir insanın diğer insanlarla nasıl iletişim kurduğu karakteri hakkında çok fazla şey gösterir. Sana karşı melek gibi olan o insan sokakta, arabada, kafede insanlara ya da arkadaşlarına karşı oldukça kaba davranıyor ve hatta küfür ediyorsa, insanlarla aşağılayıcı şekilde konuşuyor, bunu şaka olarak adlandırabiliyorsa, senin fikirlerini küçümsüyor, ciddiye almıyorsa, asla göz yumma. Çünkü bunlar psikolojik şiddettir ve şiddetin her türlüsü dengesizlik ve sorun işareti.

8. Yalanlarını aklamaya çalışıp, görmezden gelme

Seni üzmemek için, seni kaybetmemek için ya da yanlış anlayacağın için yalan söyledim gibi bahaneler bile yalanı daha masum yapmıyor. Yalan söylemek kolayca bir alışkanlık haline gelebilir ve yalan söyleyen insanın gerçeklerle yüzleşecek ya da zorluklarla savaşacak gücü yoktur. Bu güce sahip olmayan birinin ne zaman yalan ne zaman doğru söylediğini bilebilir misin? Sonuçta hayat inişli çıkışlı bir yolculuk.

9. Manipüle etme çabaları

Manipülatif insanlar, hayatlarındaki kişileri kendi istek ve hedeflerine göre şekillendirmeye çalışırlar. Üstelik bazıları bunu öyle ustaca yapar ki, insan başına gelenleri kendi iradesiyle seçtiğini, suçun onda olduğunu ya da yaşadıklarının normal olduğunu düşünmeye başlayabilir. Seni yönlendirmeye, kendi düşüncelerini dayatmaya çalışan insanlardan uzak dur.

10. Herkese mavi boncuk dağıtma flörtözlüğü

Seninle flört ederken hatta senin yanındayken bile başkalarına kur yapabilen insan net bir şekilde sevgi ve ilgi açlığı çekiyordur ve muhtemelen ilgi gördüğünde de kayıtsız kalamayacaktır. Güven dolu, şeffaf bir ilişki istiyorsan çevresindeki insanlarla sürekli flörtöz ilişkiler kuran birinin yanında bir dakika bile durma.

Hayatını tesadüflere ve olasılıklara bırakmak yerine, hemen happn indirerek ipleri eline al ve şansını kendin yarat.

Previous PostHappn Premium Kullanmak İçin 6 Sebep
Next PostAldatılma Travmasıyla Başa Çıkmanın 7 Yolu

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap