Sosyal ilişkilerimizi olduğu gibi duygusal ilişkilerimizi de davranışlarımız, hislerimiz, alışkanlıklarımız etkiliyor ve biçimlendiriyor. Özgüven de ilişkilerimizi doğrudan etkileyen faktörlerden biri.

Özgüvenden yoksun, karamsar, kendini yetersiz hisseden kişiler ilişkilerinde de ne yazık ki rahat hissedemiyorlar. Hatta kimi zaman kendilerinde gördükleri yetersizlikleri şiddetle ya da farklı olumsuz davranışlarla karşılarındaki insanlara yansıtıyorlar.

İşte, bu yüzden özgüvenimizin olması önemli…

Flört ederken de bu durum farklı değil. Crush’ının karşısında rahatça kendini ifade etmeyi, kendinle dalga geçebilmeyi, eksiklerine rağmen artılarınla flörtünün karşısında olmak ilişkinde farklar yaratacak.

Peki Flört ederken daha özgüvenli olmak için neler yapabilirsin?

Öncelikle kendini eleştirmekten artık vazgeç. Kendinle ilgili sana göre olumsuz olan yönlerini sıralamak, bunları düşünmek ve sürekli şikayet etmek sana hiçbir şey kazandırmayacak. Hatta bir de bunları sesli bir şekilde yapıyorsan inan bize Crush’ının yerinde olmak istemezdik.

Olumlu yanlarını keşfet

Özgüven sorunu yaşıyorsan olumsuz yönlerini tek tek ortaya çıkarmak çok kolay. Şimdi bunun yerine kendini yeniden keşfetmeye başla ve olumlu yönlerin nelermiş bul. Meselâ; hayatında başarılı olduğun anların listesini yapabilirsin, beğendiğin yönlerini düşünebilirsin.

Görünüşün için daha fazla zaman harca

Duruşundan kıyafetine kendini iyi, hoş ve rahat hissettiğin şekilde olmaya daha fazla zaman harcayabilirsin. Bu basit dokunuşlar bile seni çok daha rahat hissettirecek.

Hobiler edin

Yapmaktan hoşlandığın uğraşların olsun. Sevdiğin ve ilgi duyduğun hobiler hem seni iyi hissettirecek hem de bu ruhuna yansıyan bu iyi his çevrene de yansıyacak. Üstelik Crush’ınla konuşurken seninle ilgili keşfedecek çok daha fazla şey bulacak. 😉

Kendine iyi bir arkadaş ol

Çoğu zaman arkadaşlarımıza anlayışla ve saygıyla yaklaşırız; peki bunu neden kendimize yapamıyoruz? Kendine ne kadar saygı duyarsan, eksiklerine ya da yanlışlarına karşı ne kadar anlayışlı olursan kendini o kadar çok seversin. İnsan kendini sevdikçe etrafına yaydığı enerji değişir, etrafına olan ilgisi ve haliyle etrafının ona bakışı değişir.

Aslında her şey son derece kolay, sadece biraz kendinle çalışman gerekiyor. Üstelik bu çalışmanın sonunda kendinde yeni bir ben bulacak, Crush’ınla mutluluğun anahtarlarından birini daha elde edeceksin.

Previous Postİnternetten Tanışılan Biriyle Sevgili Olunur mu? Bu 5 Soruya Cevap Ver Öğren
Next Postİlk Buluşmada Seni Unutmamasını Sağlamanın 6 Yolu

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap