Tanışma uygulamaları sayesinde yeni insanlarla tanışmak her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Ancak uygulama üzerinden konuşurken bazen ne istediğimizi karşımızdakine net bir şekilde ifade edemiyoruz, özellikle de flört ederken.

Flört etmek, karşımızdaki kişiye ilgi duyduğumuzu belli etmenin en iyi ve eğlenceli yolu. Hatta bazen sadece eğlenmek için bile alakasız kişilerle flört ettiğin olmuştur. Her ne kadar eğlenceli bir şey olsa da, flört ederken yanlış mesaj verme ihtimalin çok yüksek; özellikle de klişelere düşen biriysen. Daha sonra utanarak hatırladığımız flört kazalarımızı yazmaya kalksak on sezonluk bir dizi çıkabilir, umarız sende durum böyle değildir 🙂 Öyleyse de artık utanmayı bırakıp cesaretini toplamanın zamanı geldi, çünkü flört oyununda en üst seviyeye çıkmak isteyenler için bir yazı hazırladık. Bu yazıda, pek çok insanın yaptığı büyük flört hatalarını sıraladık.

1. Herkesi Kendin Gibi Sanma

Arkadaş ortamında kendini bir iletişim gurusu gibi hissediyor olabilirsin, ama yeni tanıştığın biriyle konuşurken kendinden ve karşındakinden aynı performansı beklemek büyük bir hata. Unutma, ortak bir geçmişin olmayan birisiyle konuşuyorsun, arkadaş ortamında yaptığın espriler ve şakalar, Crush’ına farklı bir izlenim verebilir. Biliyoruz sıkıcı, ama en azından bir süre “havadan sudan” konuşmak en mantıklısı. İşler iyi gidiyorsa, kendi ortak dilinizde harika bir iletişim tutturmanız ihtimali oldukça yüksek.

2. Kendinden Bahsetmeyi Abartma

Her ne kadar yeni tanıştığın birisiyle konuşmayı ilerletebilmek için kendinden bahsetmek en iyi yollardan birisi olsa da, abartıldığında konuşma diyalog yerine monolog hâlini alabiliyor. Arada bir duraklayıp Crush’ına da sorular sormayı ihmal etme. Böylece konuşmanın monoton bir şekilde ilerlemesini de önleyebilirsin.

3. Eski Sevgililerinden Bahsetme

Geçmişteki aşk hayatın çok eğlenceli ve entrikalarla dolu hikayeler içeriyor olabilir, ama flört etmeye başladığın kişinin ilk anlarda bunu bilmesine gerek yok. Burada unutmaman gereken şey yine karşındaki kişinin seni henüz tanımadığı. Aşk geçmişinden bahsetmenin bir diğer olumsuz tarafı da flört ettiğin kişiye arkadaşlık sinyali verme riski. Öncelikle daha basit konulardan konuşup duygusal alanlara girmeyi ertlemek en mantıklısı.

4. Aynı Anda Çok Fazla Kişiyle Flört Etme

Birçoğumuz gibi sen de yeni insanlarla tanışma uygulamaları aracılığıyla tanışıyorsan, aynı anda birden fazla kişiyle konuşman oldukça doğal. Ancak konuştuğun kişi sayısı belli bir limiti geçtiğinde işler karmakarışık bir hâl alabiliyor. Kiminle ne konuştuğunu karıştırmamak ve işin sonunda kendini rezil etmemek adına hafızanın kapasitesinin farkına var ve kendine bir limit koy. Biraz yavaşlamak herkese iyi gelecektir.

5. Cevap Vermek İçin Fazla Bekleme

Gelen mesajları okuyup cevap vermemek on yıl önce belki meşgul ve bu işleri pek önemsemeyen “havalı” bir insan olduğun izlenimini veriyor olabilirdi, ama her şeyin çok hızlı aktığı bugünlerde, telefonunu elinden düşürmediğinin herkes farkında. Eğer karşındaki kişi gerçekten ilgini çekiyorsa böyle oyunlara girmen yararına değil zararına olacaktır. Unutma, onun flört hayatı da seninki kadar hızlı olabilir. Tabii flört ettiğin kişiyle iletişimini bir anda kaybetmeyi göze alıyorsan geç cevap verme oyununa devam edebilirsin.

6. Yarışta Değiliz, Koşma!

Crush’ın gerçekten hayallerindeki kişi gibi görünüyor olabilir, ama sahiplenici konuma çok hızlı geçersen her şeyi mahvedebilirsin. “Biz şimdi neyiz?” sorusunu sormadan önce iyi bir iletişim kurduğundan emin ol; aksi takdirde yeni flörtünü korkutup kaçırabilirsin. Tabii ki havalılık işini abartıp Crush’ını “friend zone”a it demiyoruz, ama sevgililikten önce hafif bir arkadaşlık uzun vadede iki tarafı da mutlu edecektir.

Altın Kural: Dürüst Ol

Özellikle hoşlandığımız kişi bizi biraz fazla etkilediyse, olduğumuzdan farklı biri gibi görünme hatasına düşebiliyoruz. Herhalde bunun uzun vadede ilişkilere büyük zarar verdiğini deneyimlemişsindir, ama biz yine de hatırlatmak istedik. Herkesin kendine has ilginç özellikleri var, sen de flört ederken başka biri gibi davranmak yerine bunlardan bahsedebilirsin. Tabii kısa süreli ve eğlenceli bir deneyim peşindeysen durum başka, ama yine de empatiyi elden bırakmamak lazım.

Evet, artık bazı klişe hareketleri geride bırakmanın zamanı geldi. “Daha flört etme ihtimalim olan bir aday bile yok” diyorsan, geçen gün gözüne kestirdiğin kişileri Happn’da bulabilirsin 🙂

Previous Post2020 Yazında Burçların Aşk Hayatları Nasıl Olacak?
Next Postİlişkine Zarar Verebilecek 5 Kötü Alışkanlık

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap