Burçlara konusundaki görüşleriniz ister olumlu olsun ister olumsuz, masaya bu konu geldiğinde herkesin söyleyecek bir şeyleri oluyor. Özellikle de yabancı ortamlarda, astroloji konusu bazen hayat kurtaran bir tartışma konusuna bile dönüşebiliyor. Birçoğumuz burçlarımızın özelliklerini kısmen de olsa taşıdığımızı düşünürüz. Bunun sebebi gerçekten gezegenlerin üzerimizdeki etkisi de olabilir, kişiliğimizi çocuk yaştan beri okuduğumuz “burçların özelliklerine” göre farkında olmadan şekillendirmemiz de…

Sebebi ne olursa olsun, astroloji bizim dostumuz diyebiliriz. Bu yazımızda da, daha sonra hüsrana uğramamak adına burçların aşk hayatlarıyla ilgili en önemli bilgileri listeledik. Her şey mükemmel geçen ilk buluşmaların birkaç hafta içinde hüsranla sonuçlanmaması için 🙂

Koç: Cesur Aşık

Dışarıdan bakıldığında oldukça maceracı ve çocuksu bir portre çizen Koç burcu, söz konusu aşk olduğunda bambaşka birisine dönüşebiliyor. Koç burçlarının en beklenmedik özelliklerinden birisi ise hızlıca aşık olmaları ve bu aşkı cesurca yaşamaları. Eğer ciddi ve uzun süreli bir aşk arayanlardansanız, burcu Koç olan kişileri sağa kaydırabilirsiniz 🙂

Boğa: Gizli Romantik

Astrolojiye pek ilginiz yoksa, Boğa burcunun yönetici gezegeninin Venüs, yani aşk gezegeni olduğunu duyduğunuzda şaşırabilirsiniz. Dışarıdan pek belli etmeseler de, içlerinde romantizmi doruklarında yaşayan Boğalar, maalesef bu yüzlerini uzun zaman sonra ortaya çıkarıyorlar. Unutmamakta fayda var; bu kadar aşkı seven bir burcun tek kişiyle yetinmeme olasılığı da oldukça yüksek.

İkizler: “Önce Biraz Konuşalım”

Her ne kadar kötü bir üne sahip olsa da, İkizler, kendisinden başka pek kimseye zararı olmayan burçlardan. “İkiyüzlü” gibi önyargıları bir kenara bırakın ve İkizler burcunun her konuda konuşabilen kişilerin burcu olduğunu hatırlayın. Aşk konusuna gelince, eğer crush’ınız bir İkizlerse, uzun ve bol sohbetli bir flört dönemine hazır olun. Aşık olacağınız kişinin aynı zamanda en iyi arkadaşınız da olmasını istiyorsanız, İkizler tam size göre.

Yengeç: Kırılgan Aşık

Kişilik olarak gerçekten de bir yengeçten farkları olmayan Yengeç burçları, çevrelerine ne kadar güçlü görünmeye çalışsalar da, iç dünyalarında oldukça duygusallar. Özellikle duygularıyla ilgili konuları hepimizden fazla kafaya takan Yengeçler, aşık olduklarında partnerlerine gereğinden fazla değer verebiliyorlar, tabii ki kendileri de karşılığını alıyorlarsa. Eğer arkadaş grubunuzdaki insanlar sizi “düşünceli” ya da “nazik” kelimeleriyle tanımlamıyorlarsa, Yengeçlere hiç bulaşmamakta fayda var.

Aslan: İlgi Delisi

Eğer bir ünlüyle sevgili olma gibi bir hayaliniz varsa, önce bir Aslanla bu aşkın provasını alabilirsiniz. Aslanlar alınmasın ama, gerçekten de kendilerini süperstar konumunda gören kişilerden bahsediyoruz. Bunu hak etmiyorlar desek yalan söylemiş oluruz, ortada bir star ışığı var 🙂 Sevgilisini el üstünde tutanlardansanız, bir Aslan tam size göre olabilir; gerekli ilgiyi verdiğinizde karşılığını fazlasıyla alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Başak: Jüri Üyesi

Titizlikleriyle ünlü Başaklar, söz konusu ilişkiler olduğunda da huylarından vazgeçmiyorlar. Kriterleri biraz yükseklerde olan Başakları etkilemenin en iyi yoluysa içi dolu ve uzun sohbetler. Tabii ki bakımlı olmanın da önemi büyük. Aşık olduklarında da ilişkilerinin mükemmel gitmesini hedefleyen Başak burçları için zor aşıklar diyebiliriz, ama sizin de hayalinizdeki “düzenli” bir ilişki varsa, bir Başaktan daha iyisini bulamayabilirsiniz.

Terazi: “Sorun Sende Değil, Bende”

Venüs’ün yönettiği bir diğer burç da Terazi. Evet, onlar da Boğalar gibi tek aşkla yetinemeyenlerden. Ama bir Terazi gerçekten aşık olduğunda işler daha karmaşık bir hâl alabiliyor. İlişkiye her an hazır olan Terazilerle çok kolay sevgili olabilirsiniz, ama sorunları konuşarak çözmekten yanaysanız, bir Terazinin en büyük korkusunun sorunlarla yüzleşmek olduğunu da unutmayın. Her an her şeyin yolunda gittiği bir dünya ve ilişki hayaliyle yaşayan Teraziler, “aman ağzımızın tadı kaçmasın” motivasyonuyla maalesef bazı beyaz yalanlara bile başvurabiliyorlar.

Akrep: Tutkulu Aşık

Celine Sciamma Lgbt GIF by Madman Films - Find & Share on GIPHY

Aşk konusunda en büyük şöhrete sahip burç kuşkusuz Akrep olabilir. Daha ilk buluşmadan karşısındakini büyülemeyi başaran Akrepleri etkilemenin kolay bir formülü maalesef yok. Ancak bir Akrebi etkilemeyi başardıysanız, tutkulu bir aşka hazır olun. İlişkinize çok iyi vakit geçireceğinizi garanti edebiliriz, ama küçük bir hata yapmadan önce bile akreplerin zehirli varlıklar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Yay: Hiperaktif Sevgili

Yay burcu, arasına aşkla mesafe koyan burçların başında geliyor. Tabii ki bu, bir Yay’la sevgili olunamayacağı anlamına gelmiyor. Aradığınız şey yoğun bir aşksa, şansınızı başka yerde deneyebilirsiniz, ama aksine, sizin ilişki tanımına bol seyahat, macera ve eğlenceyse, Yay burçları sizin için ideal sevgili adayı diyebiliriz.

Oğlak: Klasik Aşık

“Nerede o eski aşklar” diyenlerdenseniz karşınıza çıkan ilk Oğlak burcuyla yolunuza devam edebilirsiniz. Özellikle flört dönemini 60’lı yıllarda çekilmiş bir film senaryosu gibi yaşayan Oğlaklar, farklı yüzlerini ilişkinin ilerleyen zamanlarında çıkaran burçlardan. Küçük de olsa bir hatanızı gördüklerinde birden ilişkiden ve sizden soğuma ihtimali olan Oğlaklarla uzun bir ilişkinin peşindeyseniz, iletişiminizi son derece açık tutmak hayati önem taşıyor.

Kova: Hayır Kurumu

Kendisinden çok başkalarını düşünen Kova, bu düşük ego seviyesi nedeniyle aşk konularına da pek sıcak bakmayan burçlardan. Romantik bir ilişki peşindeyseniz, mantıkla hareket eden Kovalara hiç bulaşmayın bile. Fakat daha sakin, hatta arkadaşçıl bir ilişki için Kova burcu ideal bir seçenek olabilir. Özellikle bu dönem “Kimse beni anlamıyor” cümlesini çok kuranlardansanız, Kovaların üstün empati yetenekleriyle sizi anlayacaklarından emin olabilirsiniz.

Balık: Sürprizlele Dolu Bir İlişki

Aşırı duygusallıklarıyla tanınsalar da, Balıklar aynı zamanda altıncı hisleri ve eğlence bağımlılıklarıyla da ünlüler. Balık burcu da ilişkiye her an hazır olan burçlardan, ancak her hafta farklı bir ruh hali ve yeni bir macera aramıyorsanız, Balıklar size göre olmayabilir. Eğer bir Balıkla ilişki yaşıyorsanız, yüzde yüz dürüst ve açık olmanızda fayda var, aksi takdirde bir anda ortadan kaybolabilirler.

Burçlarla ilgili söyleyecek daha çok fazla şey var, ama burada yazdıklarımızın işine yarayacağından emin olabilirsin. happn’ı kullanırken profiline burcunu eklemeyi unutma; belki potansiyel crush’ların astroloji konusunda uzman çıkabilir 🙂

Previous PostCrush’ınla Mart Ayında Gidebileceğin En İyi İstanbul Etkinlikleri
Next PostBazı İnsanların Kokuları Neden Bu Kadar Çekici Geliyor?

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap