Her ilişki kendine özel. Herkesin aşka bakışı, flört edişi, hisleri farklı. Haliyle ilişkilerle ilgili genellemeler yapmak pek de doğru değil. Ancak bazı ilişkilere herkes imrenerek bakar, onları örnek alır, örnek gösterir. Peki bu ilişkiler nasıl oluyor da böyle devam edebiliyor? Hem de mutlu bir şekilde!

Onların senden ne fazlası var da Crush’larıyla ilişkilerini neredeyse bir ömre taşıyabiliyorlar?

Aslında mutlu ve sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsan bilmen gereken bazı ilişki sırları var.

Karşılıklı güven

Mutlu çiftlerin en önemli ortak özelliği birbirlerine güvenmeleri. Zaten ilişkinin en önemli temeli güven değil midir? Birbirinize güvenmezseniz ilişkiyi yürütmek, sevgili olmak, hatta arkadaş olmak bile imkansız bir hal alır. Karşılıklı güven altın kural.

Olumsuzluklar bir kenarda dursun

Hiç kimse mükemmel değildir. Hepimizin kusurları var. Önemli olan, ilişkide bu kusurlara odaklanmak yerine karşımızdaki kişinin olumlu yönlerine bakmak. Ne kadar dağınık olduğuna değil de ne kadar dürüst ve güvenilir biri olduğuna odaklanabilirsin.

Sarılmayı unutmayın

Sarılmak, son derece basit bir eylem gibi görünse de insanları birbirine yaklaştırır. Ne yazık ki uzun süreli ilişkilerde bu tip ufak dokunuşlar, davranışlar bir süre sonra unutuluyor ve adeta rafa kaldırılıyor. Oysa ilişkinizi canlı tutmak istiyorsanız ona sarılın, elini tutun… Çok küçük hareketler olsa da birbirinize enerjinizi hissettirin.

Yatakları ayırmayın

Birbirinize ne kadar dargın olsanız da, şiddetli bir kavga etmiş olsanız da beraber yatmaktan, odaya beraber girmekten çekinmeyin. Küslüğü sizin için özel olan bu alana taşımayın.

Birbirinize zaman ayırın

Bütün günü aynı evin içinde geçiriyor olabilirsiniz ama ikiniz de ayrı ayrı işlere gömülmüşse ya da tüm gün dışarıda koşturduysanız biraz da birbiriniz için zaman yaratmalısınız. Birbirinize içinizi dökün, dertleşin, sizin için önemli olan anları birbirinizle paylaşın.

Ufak şeylerden mutlu olmak

Hayat zor, hepimizin yaşadığı zorluklar, sıkıntılar farklı. Sen de sevgilinle kim bilir ne zorluklar yaşıyorsun ama önemli olan bütün bu zorlukların ve hatta karanlık anların içinde kendinize mutluluklar yaratmak, minik ışıklar bulmak. Onun için hazırladığın bir kahvaltı, evde beraber pizza yiyip film izlemek gibi sıradan ama size özel anlardan mutlu olmaya bakın.

Haklı çıkmaya çalışmaktan vazgeç

İlişki içinde tartışmak kadar normal bir şey yok. Birbirinize ne kadar benzeseniz de tabii ki de farklı seçimleriniz, davranışlarınız olacak ve tartışmalar çıkacak. Ancak unutma ki tartışmalarda önemli olan haklı çıkmak değil. Birinin daha haklı olması ona hiçbir şey kazandırmaz. Haklılık savaşı vermektense birbirinizi anlamaya, empati yapmaya çalışın. Emin ol bu, her ikinize de daha çok şey kazandıracak.

Previous PostDating Uygulaması Kullanan Ünlüler
Next Postİnternetten Tanışılan Biriyle Sevgili Olunur mu? Bu 5 Soruya Cevap Ver Öğren

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap