Her ne kadar teoride oldukça kolay gibi görünseler de, online tanışma uygulamalarında yeni birileriyle tanışmak da neredeyse yüz yüze tanışmak kadar heyecan verici olabiliyor; zaten işin eğlenceli kısmı da burası.

Asıl stres ilk adımı atmaya geldiğinde başlıyor. İlk mesajı karşı taraftan beklemek maalesef 2020 yılında “havalı” bir hareket değil, çünkü iki tarafın da tanışmak istediği açık. Bu yazıda ilk adım gerilimini azaltacak önerilerle karşındayız. Happn profilin hazırsa başlayalım!

1. Rahat ol

Olabildiğin kadar dürüst olmak tanışma uygulamalarında uzun vadede seni avantajlı çıkaracaktır, ama ilk mesaj gerginliğini de açık seçik ortaya koymana gerek yok. Basit bir “Selam” ve yanında seni anlatan bir emoji ile konuşmaya başlayabilirsin. Ancak istatistiklere göre sadece selam vermek konuşmayı pek ileri götüremeyebiliyor. Zaman kaybetmeden Crush’ınla ilgilendiğini belirten ikinci bir mesajı atmaman için hiçbir sebep yok.

2. İyi bir espri her zaman işe yarar

Tabii ki ilk mesajda “Fıkrasına gülünmeyen adam” durumuna düş demiyoruz. Daha güvenli bir yol olarak Crush’ının profilinde gördüğün bilgilere dayalı küçük bir espriyle ilk adımı atabilirsin. Emin ol böyle durumlarda esprinin iyi ya da kötü olması kimsenin umrunda olmuyor. Crush’ına profilini incelediğini belirtecek komik bir cümle, seni mesaj kutusunda üst sıralara taşıyacak en güvenli ve tatlı yöntem.

3. Öneri iste

Birçok kişi profillerinde yaptıkları işleri belirtiyor ve sanıldığının aksine bu bilgiler karşındakinin gelirini hesaplaman için orada değiller. İlk adımı atarken, Crush’ına mesleki yetkinlikleriyle alakalı bir soru sormak harika bir fikir. Örneğin bir veterinerle eşleştiğini düşünürsek, kedinin pireleriyle ilgili bir soru, tüm ilk adım stresini azaltmaya yeter 🙂

4. Profilini oluştururken yalanlardan kaçın

Tanışma uygulamalarının en önemli ve birçok kişinin pek umursamadıkları kısmı profilleriniz. Sadece iyi göründüğün birkaç fotoğrafı ekleyip profilini tamamladığını düşünüyorsan maalesef yanılıyorsun. Profilini oluştururken kendinle ilgili bilgi verebileceğin birçok alan var. Bu alanları doldurman, seni hiç tanımayan birisi için zaten ilk adımı atmış olman anlamına geliyor. Yalnız asla unutmaman gereken şey şu: kendinle ilgili yanlış bilgiler vermekten kaçın, aksi takdirde iş ciddiye bindiğinde utanabilirsin.

5. Crush’ına neden tanışma uygulamasında olduğunu sor

Eskisi kadar olmasa da, hâlâ tanışma uygulamalarına karşı bir önyargımız var. Hepimizin amacının yeni birileriyle tanışmak olduğu açık, ama yine de merak ettiğin şeylerin olması normal. İlk adımı, bu merakını gidermek için atabilirsin. Aynı şekilde kendinin de ne amaçla burada olduğunu açıklama fırsatı bulabilirsin. Böylece karşındaki kişinin amacını en baştan öğrenerek gelecekte boşuna gerginlik yaşamana da gerek kalmaz.

Henüz kullanmaya başlamadıysan, gerçek hayatta karşılaşıp ilk adımı atmaya cesaret edemediğin kişilerle Happn ile tekrar karşılaşabilirsin. İlk adımı atmak için daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz! Dilersen bu adımda “Her Zaman İşe Yarayan Tanışma Soruları” yazımızı da inceleyebilirsin.

Previous PostHer Zaman İşe Yarayan 5 Tanışma Sorusu
Next PostAşk Maceralarından, Sette Sürekli Pantolon Patlatanına… Aşk 101 Oyuncuları Hakkında Duymadıklarınız

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap