Bir kafede ya da restoranda sosyalleşmeyi hepimiz çok özledik, ama gün geçtikçe yeni sosyalleşme yöntemlerimize daha fazla adapte oluyoruz. Koronavirüs salgınının ilk ortaya çıktığı günleri hatırla; normal şartlar altında görüşmediğin arkadaşlarınla bile uzun görüntülü aramalara girmiş olmalısın.

Tabii ki bu “yeni normal” randevulaşma işinin de tamamen değişmesine sebep oldu. Artık ilk buluşmaları kafelerde ya da restoranlarda değil, kendi evlerimizde yapmaya başladık, hem de kimsenin evinden ayrılmasına gerek kalmadan! Buluşma işini hiç dert etme, çünkü happn kullanıcılarına bir sohbetin sağ üst köşesindeki küçük kameraya dokunarak görüntülü arama yapma olanağı sunuyor. Bu yazıda ilk randevusunu görüntülü sohbetle yapmak isteyenlere gerçek bir randevuyu aratmayacak tavsiyeler vereceğiz. Kameran, ışığın ve arka fonun hazırsa başlayalım!

1. Randevu Zamanını Ayarla

Görüntülü sohbetin en can sıkıcı yanlarından birisi her zaman ulaşılabilir olmak. Senin telefonun da bu dönemde hiç müsait olmadığın bir zamanda görüntülü arama teklifiyle çalmıştır. Bu tarz tatsız olayların önüne geçmek ve randevuyu biraz daha gerçekçi kılmak için, Crush’ınla ilk görüntülü sohbetinizden önce günü ve saati belirleyin. Bu hem bunun gerçek bir ilk buluşma olduğu izlenimini verir, hem de iki tarafın da hazırlanabilmesine olanak sağlar.

2. İnternet Bağlantını Kontrol Et

Görüntülü sohbet sırasında yaşanabilecek en kötü durum tartışmasız sesin ve görüntünün stabil olmaması. “Dondun”, “Sesim geliyor mu” “Duyuyor musun” gibi can sıkıcı cümlelerin havada uçuşmasına engel olmak adına daha önceden bir arkadaşınla evinin internetini ve mobil internetini kıyasladığın bir test randevusu ayarlamak iyi bir fikir. Evinde yalnız yaşamıyorsan, birlikte yaşadığın kişilerden randevu saatin boyunca interneti kullanmayı abartmamalarını rica edebilirsin.

3. Kamera Açını ve Işığını Ayarla

Yanlış kamera açısının felaketle sonuçlanabileceğini yıllardır selfie çeken birisi olarak fark etmişsindir. Görüntülü sohbet içinse, kameranın yüz hizanda olması en iyi görüntüyü vermeni sağlayacaktır. Kamera açını ayarladıysan sıra ışıklandırmada. Yüzünü yukarıdan ya da aşağıdan değil, karşıdan ve hafif bir aydınlatmayla aydınlatmaya çalış. Böylece daha doğal ve hatasız bir görüntü alabilirsin.

4. Sessiz Bir Odaya Geç

Görüntülü sohbette senin ve Crush’ının dikkatini dağıtmamak adına kimsenin olmadığı bir odada olduğundan emin ol. Tabii ki televizyon ya da müzik sesinin de olmaması önemli. Unutma, online ortamda da olsa bu sizin ilk buluşmanız; baş başa olmanız önemli!

5. Pijamalarından Kurtul

İlk randevunuz sanal ortamda gerçekleşiyor olabilir, ama bu senin bu buluşmaya hazırlanmayacağın anlamına gelmiyor. Abartıya kaç demiyoruz ama dışarıya çıkarken iyi göründüğün bir kıyafeti giymek çok zor olmasa gerek. Zoom toplantılarına katıldığın gibi altına pijama giyme hatasına sakın düşme! Online da olsa, ilk buluşma için hazırlanmak psikolojik olarak da özgüvenini artıracaktır! İstersen işi abartıp favori ayakkabılarını bile giyebilirsin 🙂

6. Konuşma Konuları Hazırla

İlk buluşmadaki gerginlik, bir noktada konuşmanın tıkanmasına sebep olabilir. Buna engel olmak adına küçük bir hazırlık yapmak her zaman iyi bir fikir. Herkesin hakkında rahatlıkla konuşabileceği birkaç güncel konu başlığı seçerek konuşmanın daha rahat akmasını sağlayabilirsin. Bu aralar herkesin favori konusu “karantina anıları” olduğu için, bu konuya değinmeyi de unutma.

Bu şartlar altında hâlâ yeni insanlarla tanışmaktan çekiniyorsan ve bu durum canını sıkıyorsa sen de Happn’da kendine bir profil oluşturarak çevredeki insanlarla tanışmaya başlayabilir, görüntülü arama özelliği sayesinde ilk buluşma heyecanından kurtulabilirsin.

Previous Postİlişkileri Daha Anlamlı Hale Getirebilecek 5 Davranış
Next PostHangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap