Aşk… Nereden geleceği hiç belli olmaz. Belki okulda, belki ofiste, belki o doğru kişi şu anda dünyanın bir diğer ucunda. Ama konu aşk olunca evren, farklı yarımkürelerdeki iki insanı bile bir araya getirir. Böyle zamanlar için de happn sana yardımcı olacaktır, hiç şüphen olmasın. 😉 Peki internetten tanıştığın biriyle gerçekten bir ilişki yaşanır mı?

Neden yaşanmasın!

Onun profil fotoğrafını gördün ve etkilendin. Üstüne bir de ilgi alanlarıyla da dikkatini çekmeyi başardı. O zaman biraz da muhabbet mi etsen? İnternetten konuşmanın en güzel yanı; insanın kendini çok daha rahat ve sansürsüz ifade edebilmesi. Hatta belki de gerçek yaşantında olmadığın kadar sevecensindir de? Klavyelerimizin verdiği yetkiye dayanarak bize özel olan dünyayı yeni ve hiç tanımadığımız biriyle paylaşmanın gizemi… Kabul edelim hem heyecan verici hem de zararsız.

Sohbet çok güzel, sabahlara kadar yazışıyorsunuz. Güne onun günaydın’ı ile başlıyorsun. Hemen yanında oturan arkadaşın ya da kardeşinden çok daha fazla bilgiye sahip seninle ilgili. Birbiriniz için adeta bir anı defteri haline bile geldiniz. Yani “dost” oldunuz.

Muhteşem değil mi?

Aslında hiçbir şey düşündüğün kadar zor ve karmaşık değil. Kendine şu 5 soruyu sorarak işe başlayabilirsin…

Onu ne kadar tanıyorsun?

Mesajlaşırken laf lafı açıyor, hatta artık telefonla da konuşuyorsunuz. İlk birkaç buluşmada da her şey yolundaydı. Peki bütün bunlar onu yeterince tanıdığın anlamına gelir mi? Tabii ki hayır. Hatta ilişkiye başlasanız da beraber yıllar geçirseniz de insan sürekli değişen bir canlı. Yine de biz şimdi ilişkinin başlama aşamasına dönelim. Gündelik hayattan konuşmak, dertleşmek onu tanımak adına iyi bir başlangıç olsa da yeterli değil. Biraz daha durumu basitleştirelim. Nerede doğup büyüdü? Ailesiyle ilişkileri nasıl? Kardeşleri var mı? Arkadaş ortamı nasıl? Sosyal çevrene, yakınlarına önem veriyorsan karşındaki insanın da senin gibi olmasını istemek en doğal hakkın. Üstelik bu konuda bir uzlaşmaya da varamıyorsanız ilişkide sorunlar yaşamanız da kaçınılmaz.

Ona güveniyor musun?

İnternet ortamında ilerleyen ilişkilerin en büyük sorunu, güven. Birbirini görmeden, fiziksel dünyada karşılaşmadan birbiriyle pek çok şey paylaşan kişilerin kafasında her an “acaba bu anlattıkları doğru mu” sorusunun ortaya çıkması çok normal. Bu durumu, görüşmelerinizi sanal dünyadan gerçek dünyaya taşıyarak belki biraz daha detaylı sorular sorarak ve bilgiler vererek giderebilirsiniz. Zaman içerisinde onunla ilgili kuşkuların azalarak bitmişse bu ilişkiyi derinleştirmemek için hiçbir neden yok.

Hassasiyetlerine özen gösteriyor mu?

Hepimizin özel noktaları vardır. Kimsenin pek karışmasını istemediğimiz, dokunmasına izin vermediğimiz… Ailemiz, inançlarımız gibi… Hassasiyet gösterdiğimiz bu noktalara onun yaklaşımı nasıl? Belki bu konularda son derece zıt köşelerdesiniz, ancak yine de birbirinize karşı özenli davranabiliyor musunuz?

Onu çekici buluyor musun?

Zeka, iç güzellik, davranışlar… Bunlar ilişkiye başlamak için ne kadar önemli olsa da fiziksel unsurları da atlamamak gerek.

Son çaren mi?

Uzun süre sevgilisi olmayanların ve ilişkisi olsun diye sabırsızlıkla bekleyenlerin düştüğü en büyük hata da onun için doğru olmayan biriyle hemen bir ilişkiye başlamak. Doğru kişi her zaman beklediğimizde çıkmayabiliyor karşımıza. Hayatın yaşatacağı farklı planları olabiliyor. Biraz daha sabırlı olmak, kendimizi tanımak, ne istediğimize karar vermek ve kendimizle mutlu olmayı öğrenmemiz gerekiyor olabilir. Ve bu süreçte “zaten hayatımda kimse yok, en azından biri olsun” diye düşünerek hareket etmek uzun vadede hem seni hem de karşındaki kişiyi üzer.

Previous PostHerkesin Bilmesi Gereken 7 İlişki Sırrı
Next PostFlört Ederken Daha Özgüvenli Olmanı Sağlayacak 4 Öneri

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap