Sevgilisi olan ayrı dertli, olmayan ayrı. Bir de sevgilisi olup da aşşırı kıskanç olan var. Onlara Allah yardım etsin! Demeyeceğiz yani diyeceğiz ama boş durmayıp yardım da edeceğiz. Bu kıskançlık denen insani duygunun aşırı hallerini nasıl bertaraf edeceğiz? Evet çocuklar bugün işleceğimiz konu bu. Şimdi maddeler.

1. Kendinden ödün verme!

Başta kıskançlığı ilgi gibi gelecek, belki çok hoşuna gidecek, sonra anlamsız bir yerde, mantıksız noktalara geldiğinde iş çığırından çıkacak. Er ya da geç darlacaksın. Ondan sonra devam edeceksen de ödün vermemelisin!

2. Kıskanmasına fırsat verme!

Ona kıskançlığını unuttur. Tam kıskanacak gibiyken sarıl, öp. Tam kıskanacak sinema biletleri ile ona sürpriz yap. Tam kıskanacak en sevdiği şarkıyı söyle gözlerinin içine bakarak. Evet anladın sanırım buralardan ilerle. Kıskanç olmayı unutsun.

3. Arkadaş yağmuruna tut!

Bak işte bu efsane bir yöntem. Birinin hassas olduğu bir konuyu ona başta az az tattırarak alıştırmak sonra da ufak ufak dozu artırmak: En zararsız sakin, kendi halinde görünen arkadaşınız ile tanıştır başta partnerini. Sonra onun rahatsız olmayacağı (onun için güvenli olan tip neyse o) diğer arkadaşın ile tanıştır. Derken bunu ufak ufak arttır. Kalabalık hepsinin bir arada olduğu toplanmalara kadar. Ve hepsi ona candan sarılsın. Bak buzlar nasıl eriyor göreceksin 😉 “Ben kimden , niye kıskanıyorum yeağ” olmazsa bana daha bir şey sorma! 

4. Kıskançsın deme! Biraz gözünü korkut!

Evet evet. Baktınız zaten size aşırı tutkun, anlat karşim. “Yok ben eskiden çok sevdiğim bir sevgilimden kıskançlık yüzünden ayrıldım” de. “Yok böyle şey olur mu ya, insan nefes alamıyor” de. Gözü korksun, kafası karışsın ama sakın o cıs kelimeyi söyleme. “Çok kıskançsın” deme! Asla! Fark etmemiş gibi takıl  ve alttan alta da yukarıdaki cümlelerden serp araya. Haydi bak gör nasıl açılacak. Açılmıyorsa topuk. 5 dk durma yanında ben sana söyleyeyim çekilecek dert değil 😉

5. Konuş!

Evet yaşadıklarını empati kurmasını sağlayarak bir bir anlat, konuş. Zaman ver, uzaklaş. Empat değil ise kitaplar al okut, sizin hikayenize benzer filmler al izlet. Yok aman Allah korusun diyorsan köprüden önceki son çıkış: RUN!

Yani daha ne diyeyim ben sana bilemiyorum. Sevmek iyi hoş, tamam ama çok darlamayın birbirinizi be kuzular. Üç günlük dünya, kafayı açın biraz, gezin, eğlenin, tanışın, konuşun… Henüz hayatında biri yoksa da indir telefona bir Happn! Bak nasıl eğleniyorsun.

Previous PostToksik İlişkilerden Kurtulmanın 11 Yöntemi
Next PostÜnlüler Korona Günlerini Nasıl Geçiriyor?

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap