Yeni tanıştığın biriyle ilk kez konuşmaya başladığında bir konu hakkında sohbete başlamak her zaman zordur. Hele ki bu kişiyle ilk buluşma söz konusuysa. Zaten ilk buluşmanın stresini yaşarken, bir de üzerine ne konuşacağını bilememen gerçekten de sıkıntılı bir durum.

Karşındaki kişinin dünyaya hangi pencereden baktığını öğrenmek istiyorsan, onu daha yakından tanımana yardımcı olacak sorular sormalısın. Duygu ve düşüncelerini açık bir şekilde paylaşan iki insanın yakınlaşması ve birbirlerine karşı güven duymaya başlaması daha kolaydır.

Sıkıcı ve klişe sorular sohbet esnasında derin sessizliği beraberinde getirebilir ve muhabbet bir yere varmadan erkenden bitebilir. Birbirinize sorabileceğiniz yüzlerce soru bulabilirsiniz. Ancak zamanı da iyi kullanmak adına karşındaki insana sorabileceğin basit ve net soru önerilerimizi senin için hazırladık.

1- Boş zamanlarında ne yaparsın, hobilerin neler?

Karşındaki kişiyi daha iyi tanımana yardımcı olur. İş ya da okul dışında kalan sosyal yaşantısında vaktini nasıl geçiriyor? Sürekliliği olan hobileri var mı? Bunların dışında ortak hobilerinizin yanı sıra, yeni hobilere açık olması ve senden farklı hobilerinin olması, birbirinize bir şeyler katabilme açısından önemli.

2- Hayvanları sever misin?

Hayvanları seven, onlara gözü gibi bakan insanlardan zarar gelmez derler ya, tam olarak doğru bir söz bu. Hayvanlara karşı gösterdiği ilgi, merhamet ve şefkat; onu tanıman adına büyük bir ipucu olacak.

3- Ailenle sık vakit geçirir misin?

Karşındaki kişi aile kavramına kıymet veriyor mu? Onlara olan sadakati ne durumda? Annesiyle, babasıyla, kardeşleriyle bir araya gelip sıkılmadan zaman geçiriyor mu? Senin için ailevi değerler önemliyse karşındaki kişinin de bu değerlere sahip olmasını ya da saygı duymasını istersin. Bakalım crush’ın da senin gibi mi?

4- Tek mi yaşıyorsun, ailenle mi?

Karşındaki kişinin sorumluluklarına dair bir fikir edinmek istiyorsan doğru bir soru. Tek yaşıyorsa kendi ayakları üzerinde durabilen, işlerini kendi halleden biri mi; ailesiyle yaşıyorsa onlara destek oluyor mu, ev işlerinde yardımcı oluyor mu diye öğrenebilirsin. Uzun soluklu bir ilişkide sorumluluk sahibi bir sevgiliyle olmayı tercih edebilirsin.

5- Dışarda mı yoksa evde mi vakit geçirmeyi seviyorsun?

Eğer dışarı çıkmayı pek sevmeyen ve evdeki rahatlığı huzuru hiçbir yerde bulamayan evcimen biriysen, evde vakit geçirmeyi daha çok seven kendin gibi biriyle daha iyi anlaşırsın. Aksi takdirde bu konuda tamamen zıt görüşlere sahipseniz, bir noktadan sonra bir şeyler paylaşmanız pek mümkün görünmüyor.

6- Sevdiğin filmler, diziler, türleri ve kitaplar neler?

Tanımaya çalıştığın kişiyle zevklerinizin ne kadar örtüştüğü, mizah anlayışı ve hayata bakış açılarınızın aynı yönde olup olmadığı hakkında fikir sahibi olman açısından güzel bir soru. Üstelik benzer zevklere sahipseniz sohbet sohbeti açacak ve Crush’ınla keyifli bir zaman geçireceksin. 😉

7- Herkesin hayalleri var, peki senin hayallerin neler?

Onun iç dünyasını keşfetmen, duygu ve düşüncelerinin içindeki hayal dünyasını görmeni sağlayacaktır. İnsanlar, çocukluklarından itibaren gelecekle ilgili hayal kurar. Tanışmak istediğin kişiyle karşılıklı olarak planlarınızdan konuşabilirsiniz. Farklı planlar çıkması halinde, ortak bir paydada toplanmanız bile mümkün.

8- En beğenmediğin 3 özelliğin ne?

İnsanın kendini eleştirmesi hele ki zayıf yönlerini yeni tanıştığı birine söylemesi zor olsa da ilişkinin gelişmesinde ve birbirini tanımakta oldukça etkili olacaktır.

happn sayesinde kolayca birilerini buldun etrafında, şimdi sohbeti ilerletip tanışma zamanı 😉

Previous PostToksik Bir İlişkiyi Nasıl Bitirirsin?
Next PostFlörtünle Aynı Sevgi Dilini mi Konuşuyorsun?

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap