İlişkilerden beklentin ne olursa olsun flört kaçınılmaz bir süreç… Bu sürecin uzunluğu, keyfi ise tamamen senin elinde.

Kimine göre ilişkinin en tatlı kısmı: İlk heyecanlar, buluşma öncesi yaşanan telaş ve ilişkiye doğru atılan adımlar… Bu kadar keyifli bir dönemi küçük hatalarla mahvetmek istemezsin. Senin göz ardı ettiğin davranışlar, sözler karşındaki için büyük problemlere neden olabilir. Heyecanla sarf ettiğin sözleri karşındaki tamamen yanlış yorumlayabilir.

Crush’ın ile şahane bir flört dönemi geçirmek istiyorsan, birbirinizi tanımak için ayırdığınız bu vakti keyifli bir şekilde değerlendirmek istiyorsan ve bütün bunları yaparken onu etkilemeye devam etmek istiyorsan işte yapmaman gerekenler:

Geçmiş geçmişte kaldı

Flörtünle birbirinizi tanıma aşamasındayken tabii ki de geçmişini merak edebilirsin. Ancak unutma ki senden önceki ilişkileri geçmişte kaldı ve seni hiç ilgilendirmiyor. O ne kadar anlatmak istiyorsa bırak o kadar anlatsın. Ve sen de eski ilişkilerinden sık sık bahsetmekten bir an önce vazgeç. Geçmişte hayatında olan insanları suçlamayı, kötülemeyi bir kenara bırakıp şimdiye odaklan. Kimse karşısında geçmişe saplanıp kalmış birini istemez.

Para konusunu kapatsak mı?

Kazandığın parayla övünmek, karşındaki kişinin ne kadar para kazandığını merak etmek, yemeğe ya da sinemaya gittiğinizde hesap ödeme konusunda çekingen (!) davranmak… Bu para konusunu halletmenin bir yolunu bulman şart. Hesabı sürekli karşı tarafa ödetmek de kazancınla ilgili övünmek de oldukça itici. İnsanlar seninle paran için değil kişiliğin için birlikte olmalı.

Israrcı olmanın sınırlarını zorlama

Naz yapmak ilişkinin doğasında var. Ama naz yapmak ve istememeyi de ayırt edebilmek gerek. Senden hoşlanmadığını ve sadece arkadaş olarak gördüğünü belirtiyorsa daha fazla zorlamanın da bir anlamı yok. Enerjini yeni Crush’lar için harca 😉

Onun yerine karar verme

Flört aşamasında da ilişkide de kendimizi bazen fazla kaptırıp yanımızdaki insan yerine de kararlar verebiliyor, fikirler beyan edebiliyoruz. Oysa “biz” olmak, onun adına konuşmak anlamına da gelmiyor. Bu durum, bir süre sonra flörtünü baskı altında bırakacak, isteklerini dile getiremez hale getirecek.

Trip atma

Susarak, alıngan tavırlar sergileyerek, trip atarak sorunları çözemezsin. Konuşarak, rahatsız olduğun şeyleri dile getirerek iletişim kurabilir ve sağlıklı bir ilişki yaşayabilirsin.

Sabırsız davranma

Flört aşamasındayken, bir an önce ilişki başlasın diye uğraşmak, çabalamak yapılan en büyük hatalardan biri. Bir yandan karşımızdaki insanı zorlamış oluyoruz, bir yandan da kendimizi belki de henüz hazır olmadığımız bir ilişkiye doğru sürüklüyoruz. Bu dönemi koşturmadan, akışına bırak yaşadıklarından keyif alarak geçirmeye bak.

Yüksek beklentiler içinde olma

Beklentilerini yüksek tutarak karşındaki kişinin bu hayali beklentiler altında ezilmesine izin verme. Sen onun daha romantik olduğunu, her gün çiçekler aldığını, sana yemekler yaptığını hayal edebilirsin ama karşındaki kişi bu beklentilerini karşılamak istiyor mu? Ya da sevgisini, ilgisini bu şekilde gösterecek biri mi?

Previous Posthappn’a Yeni Başlayanlar için 6 İpucu
Next PostFlörtünle İzleyebileceğin En İyi Netflix Filmleri

Popüler Yazılar

Flörtünün Kişiliği Hakkında İpuçları Arıyorsan Burçlar İşini Kolaylaştıracak

Hepimizin başına gelmiştir. Birinden hoşlanırız; ama ona nasıl yaklaşacağımızı bilemeyiz. Peki sana onunla ilgili tüyolar vereceğimizi söylesek… Üstelik tek bilmen gereken...

Hangi Burç Hoşlandığını Nasıl Belli Ediyor?

Yeni birisinden hoşlanmaya başladığımızda duygularımızı karşımızdaki kişiye anlatmak için izleyebileceğimiz pek çok yol var. Bu yollardan bazıları hissettiklerimizi açık açık...

happn’dan Kullanıcılarına Korona Salgını Sırasında Aşka ve Cinsel Hayata Dair 5 Öneri

Yeni koronavirüs salgını son derece hızlı akan hayatlarımızı bir anda beklenmedik bir şekilde değiştirdi ve yavaşlattı. Türkiye’deki ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla,...

Yorum Yap